Dopřejte svému tělu novoroční očistu

15. 1. 2018 -

Leden je ideální měsíc pro to, začít žít zdravěji. Pokud jste svůj organismus během vánočních svátků a Silvestra zatěžovali nezdravými potravinami a nápoji, s novým rokem byste měli své tělo očistit. Co pomáhá?

Červená řepa je lékem pro náš organismus
Červená řepa je lékem pro náš organismus

Mastnotu a alkohol z těla pryč

Vzpomínáte, jak jste si během Vánoc a Nového roku dopřávali nejrůznější lahůdky jako šunky, sýry, bagetky, smaženého kapra, pečenou husu, knedlíky, víno, pivo a cukroví všeho druhu? Tak s tím byste měli v lednu skončit. Nečekejte až na jaro, kdy budete chtít (možná) začít s jarní detoxikací. Pomozte svému organismu správně nastartovat již nyní. Nezapomeňte, že jste si možná dali i novoroční předsevzetí něco se svým tělem, kily a zdravím udělat... Tak nač čekat? 

Začněte pozvolna, žádné drastické diety

Aby měla změna Vašeho životního stylu dlouhodobý efekt, měnit své stravovací návyky byste měli pozvolna. To je začátek úspěchu. Čím větší a rychlejší změny uděláte, tělo budete šokovat a to se začne bránit - nejčastěji tím, že vás změna životního stylu nebude bavit, jídlo vám nebude chutnat a vy to nakonec vzdáte. Proto doporučujeme jít krok po kroku. 

  • Hodně pijte. A to zejména vodu s citronem, mátový a zázvorový čaj, čerstvé šťávy. 
  • Omezte kávu a alkohol, a pokud se bez nich neobejdete, snižte jejich příjem.
  • Zaměřte se zejména na pravidelnost stravy, nehladověte a dopřejte si tři hlavní jídla denně a k tomu dvě svačiny. Nezapomeňte, že snídaně je správný start dne, proto ji nikdy nevynechávejte. 
  • Zejména v zimních měsících je důležité tělo zahřívat zevnitř, proto namísto chleba se salámem k večeři si raději dopřejte vydatnou teplou polévku, která vás zahřeje a zároveň zasytí.
  • Pozor na mlsání, namísto čokolád, bonbónů, zákusků si dejte ananas, banán, rozinky, sušené švestky nebo meruňky. Pokud máte "absťák" po čokoládě, vybírejte si tu s vysokým obsahem kakaa (alespoň 70%).
  • Zařaďte do svého jídelníčku dušenou nebo vařenou zeleninu. Rafinovaně jí můžete dostat do mnoha pokrmů, kde si jí vlastně ani nemusíte všimnout.

Propadněte červené řepě

Ale zapomeňte na tu sterilizovanou v nálevu, kterou známe ze školních jídelen. Červená řepa je super oxidantem pro náš organismus. Podporuje kardiovaskulární systém, povzbuzuje činnost žaludku, zbavuje střeva jedovatých látek a odstraňuje zácpu, snižuje krevní tlak, posiluje imunitní systém a pomáhá například i při ateroskleróze. Řepa obsahuje důležité minerální látky jako draslík, hořčík, železo, jod, mangan, zinek a má i vysoký obsah vitaminů C a E.

S trochou fantazie z ní můžete vykouzlit fantastické lahůdky a připravovat ji můžete na mnoho způsobů! Skvělá je odšťavněná v ovocných a zeleninových koktejlech, někdo má rád polévku, salát, skvělá je třeba ale i zapečená v kombinaci s kozím sýrem, semínky, olivovým olejem a citrónem. 

Zdraví a organismus posilujte v lázních

K správnému zdravému životnímu stylu patří i péče o tělo a zdraví jako celek. A protože vše souvisí se vším, dopřejte si i profesionální péči o Vaše zdraví. Náš lázeňský hotel ROYAL v Mariánských Lázních nabízí profesionální lázeňskou péči pod jednou střechou. Mnohaletá tradice naší lázeňské léčby je zaměřená na individuální přístup ke klientům, kteří se k nám s oblibou vracejí. Vyzkoušejte i Vy tajemství naší péče a přijeďte k nám na lázeňský pobyt.