Posouváme rehabilitaci do světa virtuální reality

21. 2. 2023 -

Od měsíce bězna rozšiřujeme v Lázeňském hotelu ROYAL rehabilitační služby o cvičení ve virtuální realitě. Systém poskytuje společnost VR Medical, která tvoří jednoduché brýle pro virtuální realitu opatřené speciálně vyvinutým softwarem. Jejich použití je velmi jednoduché a intuitivní. Stačí doslova jedno kliknutí a následně ve virtuálním prostředí pacient vše ovládá svýma rukama. Spolupráce pro nás znamená jedinečnou šanci využít v praxi výhody moderní technologie, která pacientům umožňuje jednoduše, zábavně a bezbolestně cvičit v prostředí našich lázní.

Budoucnost je ve virtuální realitě
Budoucnost je ve virtuální realitě

BUDOUCNOST REHABILITACE JE VE VIRTUÁLNÍ REALITĚ

Cvičení ve virtuálním prostředí otevírá našim pacientům nové možnosti. Věříme, že může výrazným způsobem pomoci při léčbě těchto diagnóz:

  • ortopedické problémy po úrazech a operacích horních končetin
  • atrofující svaly
  • funkční neurologické poruchy
  • funkční poruchy hybnosti
  • hemiparézy po cévní mozkové příhodě
  • roztroušená skleróza
  • dětská mozková obrna
  • onkologická onemocnění
  • Alzheimerova choroba

Každý hned ví, co má dělat

Každá z více než 30 aplikací, které je možné alternovat podle individuálních potřeb pacientů, je navíc naprogramovaná tak, aby pacient okamžitě věděl, co má dělat. Napojení na centrální systém zdravotníkům umožňuje okamžitou diagnostiku, měření a hodnocení výsledků. To zjednodušuje sledování a analyzování pokroku pacienta a pomáhá s určením následného ideálního rehabilitačního programu. V dlouhodobém horizontu pak umožňuje větší objem poskytnuté péče.

"Ve všem, o co se snažíme, je na prvním místě člověk, jeho potřeby a kvalita jeho života, kterou chceme neustále zvyšovat. Virtuální realita v našem podání lékařům umožňuje rychlý přístup ke všem relevantním datům a šetří jim tak čas a náklady," vysvětluje zakladatel firmy VR Medical Konstantin Novikov.

Zvýšená motivace a posunutý práh bolesti

Hlavní přidanou hodnotou virtuální reality je přirozená motivace pacientů a stimulace k posouvání jejich osobních hranic. Vtažení do umělého světa je zážitek pro pacienty všech věkových kategorií. Umožňuje jim oprostit se od svých omezení a překonat překážky, které mohou vnímat v reálném světě jako nepřekonatelné.