Blahodárné účinky léčivých minerálních pramenů

5. 4. 2019 -

Přírodní léčivé prameny jsou v Mariánských Lázních využívány již po staletí, také proto Mariánské Lázně patří mezi nejnavštěvovanější západočeské lázně. V okolí Mariánských Lázní vyvěrá velké množství minerálních pramenů a přímo ve městě jich je kolem čtyřiceti.

Účinky léčivých minerálních pramenů v Mariánských Lázních
Účinky léčivých minerálních pramenů v Mariánských Lázních

Složení a účinky minerálních pramenů

Díky chemické rozmanitosti zdejších pramenů jsou Mariánské Lázně vhodné k léčbě velkého spektra nemocí. Pro svou rozmanitost tvoří zdejší minerální vody základ lázeňské péče. Kolonády a altány zastřešující jednotlivé prameny dokreslují malebnou lázeňskou atmosféru.

Balbínův pramen

Vlastní přírodní minerální pramen - zlepšuje prokrvení těla, periferie i vnitřních orgánů. Velmi vhodné i pro kardiovaskulární aparát. Využívá se pro vysoký obsah CO 1300-1800 mg/m , minerálních solí a huminových kyselin pro minerální koupele.

Ambrožův pramen

Chudokrevnost - vyšší obsah železa, nemoci močových cest - diuretické účinky.

Křížový pramen a Ferdinandův pramen

Nemoci zažívacího ústrojí, metabolismu a látkové výměny. Vyšší obsah sodíku je příčinou slané chuti.

Karolinin pramen

Nemoci urologické, nefrologické, některé kameny v uropoetickém traktu, vhodné i pro doplnění magnezia, při svalové únavě, bolesti pohybového aparátu. Vysoký obsah hořčíku, diuretické účinky.

Lesní pramen

Nemoci horních a dolních cest dýchacích a také při onemocnění zažívacího ústrojí.

Rudolfův pramen

Nemoci ledvin a močových cest. Vyšší obsah vápníku, diuretické účinky.

Celostní přístup Health balance point

V našem hotelu poskytujeme prvotřídní lázeňskou péči, která kombinuje využití přírodních léčivých zdrojů a medicínskou erudici. Pro dosažení nejlepšího efektu lázeňské léčby jsme vytvořili na základě našich mnohaletých zkušeností vlastní celostní přístup HEALTH BALANCE POINT®. Ke každému klientovi proto přistupujeme individuálně a snažíme se přizpůsobit lázeňský program jeho potřebám.

VODA, DOTEK, MYSL, AKTIVITA, VÝŽIVA a RELAXACE - základní elementy našeho „kruhu zdraví" a lidské potřeby, které zcela naplňují filosofii lázeňské péče v našem lázeňském hotelu ROYAL Mariánské Lázně. Naším cílem je rovnováha Vašeho zdraví.

V našem lázeňském hotelu nabízíme komplexní nebo příspěvkovou lázeňskou péči hrazenou zdravotní pojišťovnou. Poradíme Vám, jak do lázní se zdravotní pojišťovnou.